• Książka - Podusia - Kocyk

• 02.11.2023 10:28
      • Uczniowie Społecznej zaangażowali się  w IV Międzynarodową edycję VIII Ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”.
      • Ostatniego dnia października szkołę opanowały książki, poduszki i kocyki. Korytarze zamieniły się w czytelnie. A co czytano? Doczytywano ostatnie strony lektur, jeszcze raz wertowano ulubione tytułu. Jeden z uczniów rozczytywał się w „Naprawie samochodów. Polski fiat 125p”.

Uczniowie niemal wszystkich klas Społecznej zaangażowali się  w IV Międzynarodową edycję VIII Ogólnopolskiej akcji pt. „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Tego dnia zrobili sobie także przerwę na czytanie dyrekcja i  pracownicy administracji.

Czy rekord został pobity, dowiemy się wkrótce. Według wyliczeń wolontariuszy szkolne korytarze opanowało 178 rozczytanych w ciszy uczniów.

Po raz pierwszy, mamy nadzieję, że nie ostatni, Molik i Pani Bibliotekarka postanowili wyłonić najciszej czytającą klasę. Pomógł im w tym uczniowski Bibliopress, reporterzy udokumentowali przyłapanych na czytaniu. Wybór był trudny. Po nieprzespanej nocy, natłoku myśli i refleksji wybrane zostały dwie klasy 4c i 3a.

#przerwanaczytanie