• Pierwszy escape room albo escape school

• 14.12.2023 08:56
        Zabawny wtorek
      • Pierwszy Escape room za nami, w właściwie Escape school, bo akcja rozgrywała się w całej szkole… a kończyła w sekretariacie. Uczniowie musieli wykazać się znajomością alfabetu, zagadnień szachowych, języka niemieckiego,  wiedzą medyczną, umiejętnościami perswazji. Rozwiązywali zadania matematyczne i układali rozsypanki literowe. Pomocą służyła klasa 1b, która profesjonalnie przeprowadziła w swoim gabinecie zabawę ciepło-zimno. Na koniec „na rozgrzewkę”  były skoki na skakance, a trzeba było wykonać ich łącznie 200. Każda drużyna otrzymała mniej lub bardziej zaskakujący upominek, ale na pewno wywołujący uśmiech na twarzy.

W zabawie wzięły udział drużyny wylosowane przez pana Jarosława Szyjkowskiego spośród zgłoszonych wcześniej:

Różowe pierogi

Minionki

Gumisie

Ptaki nieloty

Bananki

To na pewno nie ostatnie takie wydarzenie, bo Pani Bibliotekarka wspólnie z Molikiem obmyślają już następną zabawę.

Hmmm, jakie to pomieszczenie?

Odpowiedzialne zadanie!

Dyskietki odeszły w zapomnienie, ale przydały się w następnej zagadce.

Ciepło-zimno... gorąco i zagadka rozwiązana.

Pani pielęgnarka sprawdziła znajomość nazw sprzętu medycznego.

Jak zareklamować, żeby przekonać?

Na szczęście 200 skoków podzieliło się na 5 osób.