MENU

.

Konkursy przedmiotowe - gimnazjum

17-02-2019

Zakończyły się konkursy przedmiotowe dla uczniów gimnazjów. W finałach wojewódzkich naszą szkołę reprezentować będą następujący gimnazjaliści:

Jak pomagamy innym...

29-01-2019

W środę 28 listopada w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna "Gofry", zorganizowana przez ambitne, pełne empatii uczennice i jednego ucznia z klasy 7B. Jednak bez pomocy Pani Aliny Safiańczuk nic by się nie udało. Przeprowadzić akcję pomogła nam także Pani Ewa Wysocka.

Świąteczny koncert

21-12-2018

Dnia 21 grudnia uczestniczyliśmy w koncercie swiątecznym, słuchając klimatycznych piosenek w nowoczesnych aranżacjach. Jaka szkoda, że wiekszość wykonawców w przyszłym roku opuści mury naszej szkoły...

Wszystkim Przyjaciołom szkoły składamy świączne życzenia. Niech Wam się wiedzie!

TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

07-12-2018

W listopadzie uczniowie klas I-IV po raz kolejny wzięli udział w projekcie dotyczącym Edukacji Globalnej. W tym roku działania odbywały się pod hasłem „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata", a ich celem było zwrócenie uwagi najmłodszych na problemy globalne oraz wspólne poszukiwanie potencjalnych rozwiązań.

 

Wyniki konkursu na kartkę świąteczną

01-12-2018

VI edycja Konkursu Wojewody Lubuskiego na kartkę świąteczną - Gorzów Wlkp. 2018
- Wyróżnienie Kuratora Oświaty - Daria Świątkowska kl. III b

Lech Jakubowski

Kornelia Lesiewicz Mistrzynią Polski!

14-02-2019

Uczennica z klasy III gA Kornelia Lesiewicz po raz drugi zdobyła mistrzostwo Polski w biegach na 300 metrów. Pierwszy sukces odniosła  w ubiegłym roku, we wrześniu, podczas Halowych Mistrzostw Polski U16 (do lat 16) w Bełchatowie. A kilka dni temu Kornelia wywalczyła również I miejsce w Halowych Mistrzostwach Polski U18 (do lat 18) w Toruniu.

Konkursy plastyczne

27-01-2019

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Wodnik - Szuwarowy Samotnik" - Rzeczpospolita Ptasia Słońsk 2019 I nagroda w kategorii wiekowej 7-10 lat
- Jakub Jóźwiak kl.IIIb

Ponadto praca Kuby została wydrukowana w kalendarzu Rzeczpospolitej Ptasiej na 2019 rok.
Oto fragment tekstu na temat wybranych prac do kalendarza.

Konkurs Plastyczny Bohunowa Paleta

20-12-2018

XXI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Bohunowa Paleta - Dolny Kubin 2018 - Słowacja

Srebrne Pasmo
- Adam Przybylski kl.IVb
- Małgorzata Zaborowska kl.IVb

Dobroczynność w narodowych barwach

07-12-2018

We wtorek 13 listopada w naszej szkole odbył się charytatywny „Kiermasz Patriotyczny”.

Dzielne wolontariuszki z klasy 8b sprzedawały własnoręcznie zrobione słodkości, wypiekane w pocie czoła, aby nie zawieść swoich konsumentów :-)

Okazało się, że patriotyczne babeczki sprzedawały się jak świeże bułeczki :-)

Olga Leszczyńska – druga w Polsce krasomówczyni!

29-11-2018

W dn. 22-25 listopada odbył się XIX – niestety już ostatni – Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej w Legnicy. Wzięło w nim udział 22 krasomówców z całej Polski, wyłonionych w trakcie eliminacji wojewódzkich. Wśród nich znalazła się Olga Leszczyńska ( IIIgb). 

Brawa dla humanistów !

04-02-2019

Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu Alfik Humanistyczny i mamy się z czego cieszyć. Wielu naszych uczniów uzyskało imponujące wyniki.
Na szczególną uwagę zasługują uczniowie, którzy  zajęli

 I miejsce w województwie:

Jakub Jóźwiak ( IIIb)
Nina Bogacz (VIIa)
Julia Wiśniewska ( VIIa)
​Zuzanna Kozłowska (IIIgb )

1% podatku

10-01-2019

W bieżącym roku szkolnym uzyskane środkie zostaną przeznaczone na wyposażenie pracowni komputerowej.

 

"Kolejny rok z medalem"

18-12-2018

W piątek 14 grudnia 2018r. w Brójcach rozegrano Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju Chłopców do lat 15 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. To najważniejsze zawody wojewódzkie dla szkolnych drużyn organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Po eliminacjach powiatowych i rejonowych wyłoniono sześć najlepszych drużyn. W naszym województwie jest ponad 300 szkół podstawowych, których uczniowie startują w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.  Rywalizacja więc była ogromna. W tegorocznym turnieju nasza reprezentacja spotkała się w grupie z drużyną z Maszewa, której nasi chłopcy sprawili tęgie lanie wygrywając w pięknym stylu aż 9:0. W drugim spotkaniu walczyliśmy z zawodnikami Zielonej Góry. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 6:1. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z reprezentacją gospodarzy. Zdecydowanie wygraliśmy 8:1.

„Czacha Dymi”!!!

04-12-2018

Współczesny świat zmienia się coraz szybciej. Wciąż przybywa nowej wiedzy, a postęp naukowo-techniczny ma niespotykane dotąd tempo. Społeczeństwo jutra będzie inne niż współczesne. Dlatego nie da się do końca przewidzieć problemów, z jakimi zmierzyć się przyjdzie młodemu pokoleniu. Wśród kompetencji, które będą im niezbędne w życiu prywatnym i zawodowym z pewnością znajdą się umiejętność współpracy, nieszablonowego podejścia do problemów i kreatywnego ich rozwiązywania.

Sukcesy plastyczne

28-11-2018

Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mój nauczyciel" - Woźniki 2018

II miejsce - Aleksander Pokorski kl.III b za pracę pt. "Pan Lech"
Wyróżnienie - Gabriela Tatul kl.II b za pracę pt. "Pani Ania"

Lech Jakubowski

WYNIKI KONKURSU: „ZIMOWA OPONA PRZYSZŁOŚCI"

03-02-2019

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży "Bezpieczni za kółkiem" - Warszawa 2018
Temat szczegółowy bieżącej edycji - "Zimowa opona przyszłości".
Organizatorem i pomysłodawcą konkursu jest trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz. 

WYNIKI KONKURSU: „ZIMOWA OPONA PRZYSZŁOŚCI" 

Milena stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

10-01-2019

Uczennica klasy VIIIb, Milena Baran, już po raz drugi została przyjęta do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Aby  móc ponownie uczestniczyć w tym programie  Milena musiała napisać sprawozdanie ze swojej pracy  badawczej , którą  prowadziła w ciągu roku. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci  dwa razy do roku zaprasza swoich podopiecznych do udziału w obozach naukowych. Milena uczestniczyła  w tego typu zajęciach już trzy razy. Podczas  ostatniego  , siedmiodniowego zjazdu w grudniu , miała okazję uczestniczyć w licznych wykładach  naukowych, brać udział w  warsztatach  odbywających się między innymi w Instytucie Historii Uniwersytetu  Warszawskiego oraz w Muzeum Narodowym. 

"Pocztówka do Świętego Mikołaja"

09-12-2018

XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pocztówka do Świętego Mikołaja" - Warszawa 2018

I miejsce - Wiktor Sawicki kl.III b
II miejsce  /ex aequo/ - Wiktor Maksymiak kl.IIIa
                                    - Maria Książek kl.IIIb
                                    - Szymon Grabowski kl.IIIb
III miejsce - Aleksander Koberski kl.IIb
Wyróżnienie: Gabriela Tatul kl.IIb
                      Leon Baniewski kl.IIIb

Konkurs Kangur Matematyczny 2019

02-12-2018

21 marca 2019 roku odbędzie się w naszej szkole konkurs „Kangur Matematyczny”. Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie, wpłać nauczycielowi matematyki 9 złotych oraz przynieś wypełnione oświadczenie Rodzica w terminie do 14 grudnia.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie.

Szkolni organizatorzy konkursu: Ewa Łuksza, Beata Laszecka

Mistrzowie w akcji

27-11-2018

   W piątek 23.11.2018r. w Brójcach odbyły się Półfinały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Chłopców  w Unihokeju w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej rocznik 2003 - 2005. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 1 miejsce i zakwalifikowała się do ścisłego finału, który odbędzie się również w Brójcach 14 grudnia.

«12345»