MENU

.

Dzień Brył Szkieletowych - podsumowanie

W naszej szkole odbył się Dzień Brył Szkieletowych. Z okazji tego dnia został zorganizowany konkurs dla klas IV, V i VI na najciekawszą bryłę wykonaną z wikliny przygotowanej z gazet. Każda klasa dzieliła się na dwie drużyny – drużynę dziewcząt i drużynę chłopców a każdy zespół samodzielnie wykonywał swoją bryłę. Uczniowie wykonywali ją na kilku lekcjach, a jej efekty na koniec oceniała komisja. Niektóre projekty powstawały w trudach, ponieważ poszczególnym członkom zespołu czasem trudno było dojść do porozumienia. Były okrzyki zachwytu nad efektami, jak i łzy złości i rozczarowania szczególnie w momentach, kiedy bryły nie chciały stać samodzielnie. Poziom prac był bardzo wysoki, ponieważ wyobraźnia i kreatywność naszych uczniów nie zna granic. Przedmiotem oceny były cztery elementy: sztuka wykonania, wyjątkowość i oryginalność brył oraz ich wielkość. Autorzy projektów starali się jak najlepiej zaprezentować swoje bryły, które w większości przedstawiały jakieś osoby lub rzeczy, np.: Człowiek trzymany za rękę, Satelita, Piramida, Pająk, Koszyk figur, Samochód, Wieża w Pizie choć bez Pizy czy Leżący ptak. Wszystkie bryły zasłużyły na pochwały i gratulacje, bo ich autorzy włożyli dużo serca w ich przygotowanie. Efekty ich prac można podziwiać z holu naszej szkoły.

W kategorii klas czwartych wygrał zespół dziewcząt z klasy IVC, który wykonał konia. Projekt był tak duży, że nie można było go wynieść z klasy, aby inni również mogli go podziwiać.

W kategorii klas piątych wygrał projekt dziewcząt z klasy VB pt. Wieża w Pizie, choć bez Pizy.

W kategorii klas szóstych wygrał projekt dziewcząt z klasy VIA. Przygotowana bryła przedstawia człowieka trzymanego za rękę.

Anna Sobczak

wróć