Jakub Chyży Mistrzem Polski w Szachach!!

Uczeń klasy Va – Jakub Chyży został Mistrzem Polski w szachach. Kuba będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata.

W dniach 28.04-05.05.2018 r. odbyła się w Sypniewie k/o Jastrowia (woj. wielkopolskie) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych w dyscyplinie szachy. Jakub Chyży grał w grupie do lat 12. Na dystansie 9 rund zdobył 7,5 pkt, wygrywając 6 partii oraz remisując 3 (Kuba nie przegrał żadnej partii!), co dało mu tytuł Mistrza Polski w szachach klasycznych do lat 12.

Rewelacyjny występ Kuby dał mu awans do Mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec sierpnia na Łotwie oraz Mistrzostw Świata, które w tym roku zorganizowane zostaną w listopadzie w Hiszpanii. Jakub intensywnie przygotowywał się do Mistrzostw Polski. Siła gry, determinacja i ambicja, a także długie godziny szkolenia i wyjazdów na turnieje szkoleniowe, przyniosły najlepszy możliwy rezultat - złoty medal. Kuba trenuje intensywnie od 6 roku życia. Jego trenerem jest IM Marek Matlak oraz IM Aleksander Czerwoński.

Pod koniec zeszłego roku Jakub był jednym z czterech juniorów, którzy reprezentowali Polskę w Chinach podczas meczu towarzyskiego. Natomiast w tym roku rozegrał z reprezentacją Polski turniej przeciwko Węgrom. Obecnie Kuba przebywa na zgrupowaniu Młodzieżowej Akademii Szachowej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.