Szkoła Dialogu - zajęcia w terenie!

Dwa gorące dni gimnazjaliści (kl. II) spędzili bardzo pracowicie. Gra miejska zajęła całe czwartkowe przedpołudnie. Twórcy, czyli Julia Cybulska, Ada Matuszewska i niezrównany cyklista, Aleks Giejbo, przygotowali pełną niespodzianek i zawiłości trasę przez przedwojenny Gorzów. Katedra, Łaźnia Miejska, Teatr im. Osterwy, poczta oraz upamiętniający synagogę głaz, a także inne obiekty uświadomiły uczestnikom, jak prężnym miastem był Gorzów, zwany wówczas Landsbergiem. Trzeba było wytężać nogi i głowę, by sprostać zadaniom gry. Jak wyglądało życie mieszkańców w latach dwudziestych i trzydziestych poprzedniego stulecia? Kim byli? Jakie ślady ich obecności możemy dziś odtworzyć?

Warto będzie zaprosić do gry młodszych uczniów. Drugoklasiści zdobyli niemało wiedzy, na szczęście oprócz wysiłku Julka, Ada i Aleks zaplanowali pizzę i nagrody dla zwycięzców.

Zajęcia pod kierunkiem Szymona i Tosi były naprawdę twórcze.

(z relacji uczniów klas drugich)

Elżbieta Grochola