Przeszłość jest bardzo blisko, czyli spotkanie z Piotrem Małochwiejem,

pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego, naszym absolwentem, zajmującym się tematyką II wojny światowej, szczególnie polityką okupacyjną III Rzeszy i polityką ekstradycyjną USA wobec osób oskarżonych o zbrodnie ludobójstwa. Piotr ukończył naszą szkołę w 2004 roku, dziś patrzy na szkolne lata z innej perspektywy. W poniedziałkowy ranek opowiedział uczniom gimnazjum o tym, jak pojawiły się jego zainteresowania historią i dlaczego śledzi sprawy przeszłości. Wspominał ciepło swoich nauczycieli, mówił o lekturach i filmach, a także o podróżach do Izraela i ... języku angielskim, który jest dla niego narzędziem niezbędnym w pracy zawodowej. Odbyło się jeszcze drugie spotkanie - z kl. IVc, bo tam też są osoby, które bardzo interesują się historią II wojny światowej. Było ciekawie.

Elżbieta Grochola