GimMUN 2018

Demokracja? Broń nuklearna? Zielona energia?

Tematy te nie są obce naszym gimnazjalistom, którzy wzięli udział w tegorocznym GimMUN’ie w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wlkp. Nasi uczniowie z klas II (Alicja Plust, Maja Stępień, Aleksander Giejbo oraz Piotr Okunowski) i III gimnazjum (Martyna Chudalewska, Daria Ziernik, Barbara Bicka oraz Hanna Mycka) reprezentowali cztery kraje: Rosję, Koreę Południową, USA oraz Kanadę. Podczas symulacji obraz ONZ musieli wykazać się nie tylko znajomością języka angielskiego, ale także znajomością tematyki, nad którą obradowali aż trzy dni 28-30.05.2018. Rozwiązując problemy ówczesnego świata, rozwijali swoje umiejętności interpersonalne oraz językowe, zawiązywali nowe znajomości, a przede wszystkim dobrze się bawili.

Anna Wachnik