"Kolejny rok z medalem"

W piątek 14 grudnia 2018r. w Brójcach rozegrano Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju Chłopców do lat 15 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. To najważniejsze zawody wojewódzkie dla szkolnych drużyn organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Po eliminacjach powiatowych i rejonowych wyłoniono sześć najlepszych drużyn. W naszym województwie jest ponad 300 szkół podstawowych, których uczniowie startują w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.  Rywalizacja więc była ogromna. W tegorocznym turnieju nasza reprezentacja spotkała się w grupie z drużyną z Maszewa, której nasi chłopcy sprawili tęgie lanie wygrywając w pięknym stylu aż 9:0. W drugim spotkaniu walczyliśmy z zawodnikami Zielonej Góry. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 6:1. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z reprezentacją gospodarzy. Zdecydowanie wygraliśmy 8:1.

Złoci medaliści Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju: Paweł Kleinhardt,  Mateusz Bronisz , Piotr Kalembkiewicz , Mateusz Szczepkowski, Aleksander Giejbo,   Kornel Krzymowski, Jakub Gawroński i Jakub Wornbard.

I wreszcie upragniony finał. Zrządzeniem losu znowu z drużyną z Babimostu - tak jak rok temu. Na tym poziomie gry (obydwie drużyny są uczestnikami turniejów ogólnopolskich, gdzie zajmowali wysokie medalowe lokaty) wystarczy mały błąd czy chwila nieuwagi  i można stracić bramkę. Po wyrównanej walce i zaciętym meczu nieznacznie ulegliśmy przeciwnikom 0:2.

Wyrazy uznania kieruję do wszystkich uczestników turnieju za sportową postawę i gratuluję srebrnego medalu.

Serdeczne powinszowania i podziękowania za trud pracy trenerskiej przesyłam również dawnemu nauczycielowi Społecznej Panu Maciejowi Helmanowi, który na co dzień opiekuje się naszymi sportowcami  w Uczniowskim Klubie Sportowym  Floorball.

To wszystko z tegorocznych zmagań unihokeistów. Do zobaczenia za rok :)

Ze sportowym pozdrowieniem Roman Soszka