Siatkarze znowu z medalem!

Zakończyły się rozgrywki siatkarzy w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Nasza drużyna w najstarszej grupie wiekowej klas gimnazjalnych i ósmych szkoły podstawowej kolejny rok stanęła na podium zajmując drugie miejsce w Mistrzostwach Gorzowa. Eliminacje rozegrane 7.02.2019r. przeszliśmy bez większych problemów pokonując  2:1 Gimnazjum nr 20. W dalszych eliminacjach  było jeszcze lepiej. Wygraliśmy 2:0 z reprezentacją Gimnazjum nr 6. Takim samym zwycięstwem zakończył się pojedynek z drużyną Gimnazjum nr 21 - gospodarzami Turnieju Kwalifikacyjnego.

Turniej Finałowy rozegrano 20.02.2019r. w Hali Sportowej Gimnazjum nr 3 szkoły  w której działa SOS tzn. Siatkarski Ośrodek Szkolny.  W meczu półfinałowym wygraliśmy z reprezentacją Gimnazjum nr 9 i tym samym w finale spotkały się te same drużyny co  w zeszłym roku - Społeczne Gimnazjum SE i Gimnazjum nr 3. Walczyliśmy dzielnie, chłopcy dali z siebie wszystko na co było ich stać, a grali dobrze. W pierwszym secie dotrzymywaliśmy kroku zawodnikom "trójki" i przegraliśmy nieznacznie paroma punktami.

W drugim secie medaliści Mistrzostw Województwa z lat ubiegłych pokazali klasę i rozwiali nasze marzenia o złocie.

Zdobyliśmy upragniony medal, tym razem srebrny. Jak powiedział Mateusz Bronisz - kapitan drużyny - " Mamy srebro!!:))" to wielki sukces, który jest wynikiem wielu lat wcześniejszych starań w zdobywaniu umiejętności i rozbudzaniu zainteresowań.

Gratuluję naszym zawodnikom i dziękuję za sportowe zaangażowanie. Mam nadzieję, że będą mieć następców - choć bez własnej sali sportowej może to być niemożliwe.

Ze sportowym pozdrowieniem - Roman Soszka