PuszMUN 2019

W dniach 14-16 marca 2019 odbyła się XV  Edycja Konferencji – PuszMUN 2019.
W obradach udział wzięło ponad 300 osób z Polski, Włoch, Niemiec oraz Szwecji. Uczniowie Społecznej Szkoły Podstawowej oraz dotychczasowego Gimnazjum reprezentowali szkołę wcielając się w rolę reprezentantów Dani, Izraela oraz Jamajki. W trakcie konferencji delegaci szukali rozwiązań następujących zagadnień:

1. W jaki sposób rządy mogą zapobiec powstawaniu nieprawidłowego systemu kontroli przestrzeni kosmicznej?

2. Jakie działania może podjąć ONZ w celu zapewnienia przejrzystości działania przemysłu odzieżowego?

3. Jakie działania mogą podjąć rządy dla wyrównania szans edukacyjnych?

4. Jak ONZ powinien działać w kwestii pracy dzieci i ochrony ich praw?

Nasi uczniowie mieli szansę nie tylko na zaproponowanie rozwiązań problemów współczesnego świata, podniesienie umiejętności debatowania w języku angielskim, ale również poznanie kultur innych państw i ich obywateli. Oczywiście spisali się świetnie!

Anna Wachnik