MENU

.

Sukcesy unihokejowe naszych uczniów

Kończący się powoli rok szkolny 2018/2019 był wyjątkowo udany dla gorzowskich unihokeistów, do których należą nasi gimnazjaliści. W przeciągu całego sezonu trwającego w okresie od października do maja odnosili oni sukcesy zarówno drużynowe, jak i indywidualne.

W grudniu nasi podopieczni zostali wicemistrzami województwa w lubuskiej spartakiadzie młodzieży, ustępując jedynie bardziej doświadczonej druzynie z Babiomstu. W mocno osłabionym przez kontuzje składzie gimnazjaliści dali popis swoich umiejętności pokonując inne utalentowane zespoły.

Weekend 6-7 kwietnia na zawsze pozostanie w pamięci naszych uczniów. Po pełnych emocji półfinałach unihokeiści z wielkim nadziejami jechali na turniej finałowy mistrzostw Polski juniorów starszych do Babiomstu. W meczu o awans do finału ulegli wyraźnie lepszym gospodarzom turnieju, których niósł doping kibiców. Tym samym stało się jasne, że w niedzielę gorzowianie zmierzą się z drużyną ULKS Józefina w spotkaniu o brązowy medal. Niezwykle zacięty pojedynek został rozstrzygnięty dopiero w końcowych minutach. Dwa znakomite strzały Mateusza Bronisza zapewniły naszym zawodnik zwycięstwo 5:4, tym samym gorzowska drużyna pierwszy raz w historii klubu zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. W składzie zespołu 1LO FLOORBALL GORZÓW WLKP występowali: Paweł Kleinhardt, Mateusz Bronisz, Piotr Kalembkiewicz, Jakub Gawroński, Kornel Krzymowski oraz Mateusz Szczepkowski.

 
   

Pawel Kleinhardt- uczeń klasy 3 gimnazjum naszej szkoły, wraz z 17 innymi najlepszymi zawodnikami z całej Polski miał zeszczyt reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata U19 dywizji B, które odbywały się w dniach od 8 do 12 maja w kanadyjskim Halifax. Reprezentacja Polski awansowała do półfinałów rozgrywek z drugiego miejsca w grupie, pokonując zespoły USA I JAPONII, ulegając jedynie kadrze naszych wschodnich sąsiadów- Rosjan. W półfinałowej potyczce Paweł I jego koledzy z drużyny musieli przełknąć gorycz porażki. Przegrali z silniejszym zespołem niemieckim, który ostatecznie okazał się najlepszy w całej Dywizji B. Reprezentacja Polski skończyła turniej na IV miejscu, a w ogólnym rozrachunku XII na świecie. Jak sam Paweł przyznaje było to dla niego niesamowite przeżycie.

Zofia Dajworska-Baran przy wsparciu uczniów.


wróć