Czytanie warte zachodu

Czytanie warte zachodu - konkurs czytelniczy dla uczniów gimnazjów i  starszych klas SP województwa lubuskiego

Jak co roku od sześciu lat w naszym mieście odbywa się niezwykły konkurs. Polega na przeczytaniu dziesięciu książek polskich autorów, rozwiązaniu testu i napisaniu pracy literackiej, by wreszcie na koniec stanąć przed komisją i pięknie mówić o przeczytanych tekstach. Są to powieści, opowiadania, reportaże, a nawet bajki.

Konkurs organizowany jest przez Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza, a patronuje mu Lubuskie Kuratorium Oświaty. Wzięło w nim udział ponad 300 uczniów z całego Lubuskiego.

Nasza szkoła stworzyła piękną tradycję uczestniczenia w konkursie i zdobywania laurów. W roku 2019 laureatką została Adrianna Dolata z kl. III ga. Warto podkreślić, że oprócz nagród książkowych uczniowie otrzymują punkty rekrutacyjne do liceów. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym trudnym, ale i pasjonującym maratonie czytelniczym w przyszłym roku. Ci, którzy spróbowali swoich sił, nie żałują. Z pewnością czytanie dało im wiele radości.

Gratulacje dla Ady!

Elżbieta Grochola