MENU

.

"Królowa sportu rozdała medale"

We środę 15 maja odbyły się na miejskim stadionie przy ul. Wyszyńskiego Mistrzostwa Miasta Gorzowa w Lekkiej Atletyce Szkół Podstawowych w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. W tym roku wystawiliśmy silną reprezentację dziewcząt i chłopców. Przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych nasi zawodnicy stanęli na wysokości zadania i w wielu konkurencjach zajęli medalowe pozycje.

Nie było mocnych na nasze dziewczęta na dystansie 60 m gdzie 1 miejsce zajęła Liwia Hajduk, a Julia Tutka zdobyła srebrny medal. Na dłuższym dystansie 300m po swoje drugie złoto sięgnęła Liwia Hajduk,    a Tomasz Paluch zajął 2 miejsce. Owczarek Nadia w pięknym stylu zdobyła złoty medal na dystansie 600m. W konkurencjach technicznych dobrze startowali Michał Stawarski, który w rzucie piłeczką palantową zajął 1 miejsce, a w pchnięciu kulą Maciej Kin zdobył srebrny medal. Na koniec zawodów sztafeta 4x100 chłopców zajęła 2 miejsce ulegając zwycięzcom tylko o 0,74 sekundy.

W klasyfikacji generalnej wypadliśmy świetnie zajmując w klasyfikacji zespołowej  3 miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Było to możliwe dzięki pozostałym zawodniczkom i zawodnikom, którzy zajmując miejsca poza podium zdobywali punkty dla drużyny. Nasi pozostali reprezentanci to: Alicja Karpisz, Agata Żurek, Aleksandra Plust, Natalia Sadowska, Lena Gędek, Alicja Stępień, Natalia Świątkowska, Danak Gabriela, Oliwier Wojtczak,  Marcel Żółtek i Jakub Chyży.

To kolejny nasz start w Indywidualnych Mistrzostwach LA i z roku na rok osiągamy lepsze rezultaty. Wszystkim startującym dziękuję za sportową postawę a medalistom gratuluję sukcesów.