Fundacja Mam Marzenie

Szanowni Państwo!

Zbliża się zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie już wielu uczniów przyniesie tego dnia swoim nauczycielom i nauczycielkom upominki w postaci kwiatów czy słodyczy. Kwiaty są bardzo miłym wyrazem wdzięczności ze strony dzieci i rodziców za pracę i wkład nauczycieli w proces wychowawczy.

W tym roku po raz kolejny kadra pedagogiczna Społecznej Szkoły Podstawowej chętnie podjęła propozycję Fundacji Mam Marzenie, żeby przekazać te dowody wdzięczności ze strony uczniów na rzecz spełniania marzeń chorych dzieci. Chcielibyśmy więc zachęcić rodziców i uczniów, którzy planowali w ten sposób podziękować nauczycielom, by zamiast kupować tradycyjne upominki, wzięli udział w fundacyjnej akcji „Zamień kwiaty na marzenia” i przekazali dowolną kwotę na rzecz podopiecznych Fundacji. W dniu zakończenia roku szkolnego w każdej klasie znajdą się przekazane przez Fundację biało-zielone puszki przeznaczone do zbiórki publicznej. Uczniowie będą mieli sposobność wrzucenia do nich określonej przez Państwa sumy darowizny, nauczyciele zaś bardzo proszą, by nie obdarowywać ich dodatkowo upominkami, ani kwiatami.

Fundacja Mam Marzenie jest założoną w 2003 r., działającą na terenie całego kraju organizacją pożytku publicznego, spełniającą marzenia dzieci w wieku od 3 do 18 lat cierpiących na zagrażające życiu choroby. Cała praca Fundacji wykonywana jest przez setki wolontariuszy; pro bono pracują także członkowie Zarządu i Rady Programowej Fundacji oraz Dyrektorzy. Sprawozdania finansowe i więcej informacji o działalności Fundacji dostępne są na stronie internetowej: mammarzenie.org.

Akcja zorganizowana wspólnie dwa lata temu przyniosła wspaniały efekt – zebraliście Państwo aż 10 445 zł na spełnienie marzeń - Frania i Wojtka, którzy pragnęli pojechać do Legolandu oraz Mirelli, która wymarzyła sobie spotkanie i wspólne zakupy w youtuberką Agnieszką Grzelak.

Wszystkie środki, które uda się nam zebrać dnia 19 czerwca zostaną przekazane na spełnienie marzeń dzieci z województwa lubuskiego. Fundacja oraz nauczyciele przekażą rodzicom informację o całej zebranej kwocie, a także relację ze zdjęciami ze spełnienia marzenia, które - jesteśmy pewni - uda się zrealizować dzięki Państwa pomocy.

Z wyrazami szacunku,

w imieniu Fundacji                                                                                                  w imieniu nauczycieli

Joanna Grzybiak                                                                                                           Danuta Suska

koordynator oddziału Gorzów Wlkp.,                                                                           dyrektor SSPSE