"Młodzi w natarciu"

W piątek 22.11.2019r. w Brójcach odbyły się Półfinały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Chłopców w Unihokeju w ramach Igrzysk Dzieci klas szóstych i młodszych. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce. W Półfinałach walczyli bardzo dzielnie,  a mecze trzymały    w napięciu do ostatnich sekund. W turnieju startowało osiem drużyn z północnej części województwa lubuskiego. Do rywalizacji o medale w Mistrzostwach Województwa awansowały dwa najlepsze zespoły: SP Brójce i SP nr 21 Gorzów. Marzyliśmy o miejscu pierwszym, ale trzeba pamiętać o tym, że nasi chłopcy są najmłodsi - niektórzy nawet z klas czwartych. Rywalizacja z przeciwnikiem starszym o dwa, trzy lata jest bardzo trudna. Pierwszy mecz przegraliśmy niefortunnie z drużyną SP z Trzciela 0:1. W następnych spotkaniach było lepiej: remis z Sulęcinem 1:1 i wygrana ze SP z Międzylesia 3:1. Po rundzie eliminacyjnej okazało się, że o tym kto awansuje dalej zadecyduje dogrywka z drużyną z Sulęcina. Mieliśmy takie same wyniki. Regulamin przewidywał rozstrzygnięcie w postaci rzutów karnych. Szczęśliwie wygraliśmy. W następnej rundzie spotkaliśmy się z gospodarzami, odwiecznymi rywalami, zawodnikami z Brójec, którzy wszystkie poprzednie mecze wygrywali bardzo wysoko bez straty bramki. Po zaciętej walce ulęgliśmy nieznacznie 1:2.

Wyrazy uznania kieruję do wszystkich zawodników za sportową postawę i gratuluję miejsca na podium.

Ze sportowym pozdrowieniem
                                                                                           Roman Soszka