MENU

.

Drzewa kwitnące wierszami

Drzewa przed naszą szkołą zakwitły wierszami. Kilka lat temu w jednym z gorzowskich parków nasi poeci ubierali drzewo pod przewodnictwem pani Beaty Patrycji Klary, a w czwartek przed budynkiem przy Kazimierza Wielkiego zrobiło się poetycko.

A z jakiej okazji? A z takiej, że 21 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Poezji i w kalendarzu zaczyna się astronomiczna wiosna. Warto przystanąć i poczytać poezję, bo wiele wspaniałych utworów mieni się barwami wiosny. Znaleźć można pięknie wykaligrafowane przez pierwszaków wiersze  Danuty Wawiłow i Doroty Gellnet oraz Moniki Ziemann. Kto ma ochotę poznać twórczość naszego słowiarza od plastyki  Lecha Jakubowskiego, może przeczytać teksty z tomiku „Persyflaż słowiarza”.

Dla odważnych pani Arina Rokita oraz pan Jarek Szyjkowski przygotowali fragmenty wierszy Aleksandra Puszkina i Johana Wolfganga Goethego w oryginale J

Swoimi fascynacjami poetyckimi podzieliły się panie Elżbieta Grochola, Monika Mazurek i Elżbieta Jaworek-Klatta, Hanna Sender. Smagane lekkim wietrzykiem i skrapiane rześkim kapuśniaczkiem czekają na czytelników wiersze Wisławy Szymborskiej, Bolesława Leśmiana, Michała Matejczuka ks. Jana Twardowskiego i wielu innych znanych i nieznanych poetów.

A jeśli chcecie zdalnie poczytać wiersze, to obserwujcie szkolny facebook.

Niech wiosna będzie z Wami.

Pani Bibliotekarka


wróć