Szkoła Dialogu - czyli poznajemy ciekawą przeszłość naszego miasta.

19-06-2018

W czasie warsztatów odbyła się wycieczka, a poprzedziła ją gra miejska, w której wzięły udział dwie klasy gimnazjalne. Wycieczkę poprowadziły uczennice kl. IIga, a piątoklasiści rozwiązywali zagadki i szukali ukrytych informacji o dawnym Landsbergu i jego żydowskich i niemieckich mieszkańcach.

Konkurs piosenki angielskiej - film

13-06-2018

Na szkolnym kanale Youtube jest dostępny film „Konkurs piosenki angielskiej,” autorstwa Tomasza Łagoźnego, ucznia trzeciej klasy gimnazjum. Jest to jego kolejny materiał o szkole przygotowany w bieżącym roku. Tomek już za kilka dni będzie absolwentem naszej szkoły.

Trudno go będzie zastąpić…

06-06-2018

W dniu 24 maja uczennice naszej szkoły Paulina Bulanowska 1a, Gabriela Tatul 1b oraz Weronika Grzybiak 3a wzięły udział w X Międzywojewódzkim Konkursie Plastycznym z cyklu "Spacerkiem po Gorzowie" pt. "Nasza Niepodległa" organizowanym przez SP nr 4.

"Bezpieczne Wakacje z Lupo"

31-05-2018

24 maja odbyła się XIX Edycja Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. "Bezpieczne Wakacje z Lupo" organizowanym przez Policję.

Sukcesy plastyczne

27-05-2018

13 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  "Nie/sprawność w szarości" - Rawicz 2018
Nagroda Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu
- Szymon Grabowski kl.IIb

Występ gimnastyczek

19-06-2018

Z materiałów przygotowanych przez Tomasza Łagoźnego. Występ gimnastyczek z klasy IIIb.

Konkurs wiedzy o polskich parkach narodowych

13-06-2018

W dniu 24 maja uczniowie klas V i VI wzięli udział w KONKURSIE WIEDZY O POLSKICH PARKACH NARODOWYCH zorganizowanym przez Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego.

Franciszek Kruszewski Królem Strzelców!!!

06-06-2018

W dn. 01- 03 czerwca odbyły się w naszym mieście Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej organizowane przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Przeszłość jest bardzo blisko, czyli spotkanie z Piotrem Małochwiejem,

30-05-2018

pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego, naszym absolwentem, zajmującym się tematyką II wojny światowej, szczególnie polityką okupacyjną III Rzeszy i polityką ekstradycyjną USA wobec osób oskarżonych o zbrodnie ludobójstwa.

Jordan Rżany laureatem konkursu Librusa

24-05-2018

Pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły Jordan Rżany z klasy IVc wziął udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Librusa. Temat konkursu brzmiał -"Moje talenty, pasje jak mogą wpłynąć na to kim zostanę w przyszłości..."

Konkurs Kangur Matematyczny 2018

18-06-2018

W tym roku regionalne podsumowanie konkursu Kangur Matematyczny odbyło się w siedzibie naszej szkoły! W poniedziałek, 18 czerwca, gościliśmy wszystkich uczestników, którzy uzyskali bardzo dobry wynik w konkursie. Uroczyste wręczenie nagród rozpoczęło się o godzinie 1000.

„Gorzów miastem bez odpadów"

12-06-2018

Z przyjemnością informuję, że nasi uczniowie zostali laureatami konkursu plastycznego „Gorzów miastem bez odpadów".

Są to:
Weronika Grzybiak - kl. III A
Paulina Bulanowska - kl. I A
Stanisław Truszczyński - kl.III A

Wiadomości plastyczne

04-06-2018

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezpieczne Zabawy" - Białystok 2018

Szkoła Dialogu - zajęcia w terenie!

29-05-2018

Dwa gorące dni gimnazjaliści (kl. II) spędzili bardzo pracowicie. Gra miejska zajęła całe czwartkowe przedpołudnie.

,Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i możliwości przy pomocy cudzych słów”.

16-05-2018

Z tymi słowami Jarosława Iwaszkiewicza zapewne zgodzą się Alicja Plust ( IIgb) i Hanna Mycka (IIIgb) - laureatki V wojewódzkiego konkursu ,,Czytanie warte zachodu”. Jego trzeci etap odbył się 24 kwietnia, a gimnazjaliści walczyli nie tylko o tytuł laureata i finalisty, ale także o punkty do liceum.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego

18-06-2018

Uczniowie naszego gimnazjum w tym roku szkolnym osiągnęli bardzo wysokie wyniki na egzaminie gimnazjalnym:
Język angielski–poziom podstawowy– 96,33%
Język angielski –poziom rozszerzony– 85,8%
Część humanistyczna z zakresu języka polskiego– 83,59%
Część humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – 76,78%
Część matematyczno-przyrodnicza z zakresu matematyki – 76,35%
Część matematyczno-przyrodnicza z zakresu przyrody– 75,25%

Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

Wyniki konkursu "Mój teatr"

08-06-2018

28 Wystawa Rysunku i Malarstwa "Mój teatr" - Łódź 2018

II nagroda - Daria Świątkowska kl.IIb

GimMUN 2018

01-06-2018

Demokracja? Broń nuklearna? Zielona energia?

Tematy te nie są obce naszym gimnazjalistom, którzy wzięli udział w tegorocznym GimMUN’ie w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wlkp.

Konkursy przedmiotowe uczniów szkół podstawowych

28-05-2018

Rozstrzygnięto finały wojewódzkie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.

Jakub Chyży Mistrzem Polski w Szachach!!

07-05-2018

Uczeń klasy Va – Jakub Chyży został Mistrzem Polski  w szachach. Kuba będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata.