Franciszek Kruszewski Królem Strzelców!!!

06-06-2018

W dn. 01- 03 czerwca odbyły się w naszym mieście Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej organizowane przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Przeszłość jest bardzo blisko, czyli spotkanie z Piotrem Małochwiejem,

30-05-2018

pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego, naszym absolwentem, zajmującym się tematyką II wojny światowej, szczególnie polityką okupacyjną III Rzeszy i polityką ekstradycyjną USA wobec osób oskarżonych o zbrodnie ludobójstwa.

Jordan Rżany laureatem konkursu Librusa

24-05-2018

Pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły Jordan Rżany z klasy IVc wziął udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Librusa. Temat konkursu brzmiał -"Moje talenty, pasje jak mogą wpłynąć na to kim zostanę w przyszłości..."

Mistrzostwa szkoły w szachach

04-05-2018

Oto podium mistrzostw szkoły na rok szkolny 2017/18 w szachach:
1. Mikołaj Bujanowski
2. Franciszek Woziński
3. Michał Stawarski
wszyscy z klasy IVc.

Maciej Foszcz w obiektywie telewizji Teletop

26-04-2018

Na stronie telewizji Teletop  można obejrzeć reportaż o naszym uczniu. Maciej Foszcz jest laureatem konkursu Toyoty na samochód marzeń. Polecamy!

link>

Wiadomości plastyczne

04-06-2018

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Bezpieczne Zabawy" - Białystok 2018

Szkoła Dialogu - zajęcia w terenie!

29-05-2018

Dwa gorące dni gimnazjaliści (kl. II) spędzili bardzo pracowicie. Gra miejska zajęła całe czwartkowe przedpołudnie.

,Czytanie jest to odnajdywanie własnych bogactw i możliwości przy pomocy cudzych słów”.

16-05-2018

Z tymi słowami Jarosława Iwaszkiewicza zapewne zgodzą się Alicja Plust ( IIgb) i Hanna Mycka (IIIgb) - laureatki V wojewódzkiego konkursu ,,Czytanie warte zachodu”. Jego trzeci etap odbył się 24 kwietnia, a gimnazjaliści walczyli nie tylko o tytuł laureata i finalisty, ale także o punkty do liceum.

Wyniki konkursu Kangur Matematyczny

30-04-2018

W konkursie wzięło udział 147 uczniów naszej szkoły. Nagrodzonych zostało 33 uczniów, w tym 7 uzyskało bardzo dobry wynik.

Czytanie warte zachodu

25-04-2018

Miło mi poinformować, że Alicja Plust ( IIgb) i Hanna Mycka (IIIgb) zostały laureatkami V konkursu "Czytanie warte zachodu". Ostatecznie po trzech trudnych etapach Alicja zajęła II miejsce ( 38 punktów), a Hania IV miejsce ( 34 punkty). W finale walczyło 38 uczestników z całego województwa, a tylko 14 zdobyło tytuł laureata.

GimMUN 2018

01-06-2018

Demokracja? Broń nuklearna? Zielona energia?

Tematy te nie są obce naszym gimnazjalistom, którzy wzięli udział w tegorocznym GimMUN’ie w Szkole Podstawowej nr 2 w Gorzowie Wlkp.

Konkursy przedmiotowe uczniów szkół podstawowych

28-05-2018

Rozstrzygnięto finały wojewódzkie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.

Jakub Chyży Mistrzem Polski w Szachach!!

07-05-2018

Uczeń klasy Va – Jakub Chyży został Mistrzem Polski  w szachach. Kuba będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata.

Dzień Brył Szkieletowych - podsumowanie

27-04-2018

W naszej szkole odbył się Dzień Brył Szkieletowych. Z okazji tego dnia został zorganizowany konkurs dla klas IV, V i VI na najciekawszą bryłę wykonaną z wikliny przygotowanej z gazet.

Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny

25-04-2018

Miło mi poinformować, że Jakub Jóźwiak (IIb) zajął II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym Uczniów Klas Drugich.
Gratulujemy!

"Bezpieczne Wakacje z Lupo"

31-05-2018

24 maja odbyła się XIX Edycja Powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. "Bezpieczne Wakacje z Lupo" organizowanym przez Policję.

Sukcesy plastyczne

27-05-2018

13 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  "Nie/sprawność w szarości" - Rawicz 2018
Nagroda Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu
- Szymon Grabowski kl.IIb

Sukcesy w konkursach plastycznych

04-05-2018

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Siedem grzechów głównych" - Dąbrowa Górnicza 2018

Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

26-04-2018

W Szkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej,który odbył się 25.04,uczniowie wyśpiewali następujące miejsca:
I miejsce - Piotr Kalembkiewicz IIgim b
II miejsce - Ewa Szeligowska IVa
III miejsce - Łukasz Bronisz VIc
Gratulujemy!

Dlaczego warto uczyć się języków

24-04-2018

‘What do you do in your spare time?’ Czy ‘What are you interested in?’ I kilka innych pytań w języku angielskim…a właściwie odpowiedzi na nie oraz świetna prezentacja, którą razem stworzyli, zapewniło naszym gimnazjalistom: Jakubowi Gawrońskiemu, Piotrowi Okunowskiemu i Aleksandrowi Giejbo I miejsce w corocznym międzyszkolnym konkursie języka angielskiego organizowanym przez SJO New England.
Gratulacje!