• Mateusz Bronisz - gimnazjum

Wyjątkowy uczeń ,wyjątkowy kolega, ambitny, pracowity, a przy tym zawsze uśmiechnięty i kulturalny. Wyzwala wśród innych kreatywność i chęć wspólnego działania. W swojej karierze uczniowskiej wyróżnił się już w szkole podstawowej ,w klasie V został finalistą  konkursu przedmiotowego z historii, a w klasie VI laureatem tego konkursu.

Nie spoczął na laurach i w każdej klasie gimnazjum historia była jego przewodnią pasją. W klasie II uzyskał tytuł finalisty, a w III laureata konkursu przedmiotowego z historii, a także dwukrotnie I miejsce w międzyszkolnym konkursie „ z Historią na Ty”, został również finalistą konkursu „Wielcy Polacy- twórcy niepodległości”.

To nie jedyne jego zainteresowania, sukcesom historycznym towarzyszyły bowiem sukcesy językowe :2-krotny laureat konkursu przedmiotowego z j. angielskiego oraz laureat konkursu języka angielskiego „Albus”. Jego pasja podróżowania ma również swoje odzwierciedlenie w sukcesach szkolnych -w 3 klasie został finalistą konkursu przedmiotowego z geografii. Jego humanistyczną duszę potwierdzają osiągnięcia w ogólnopolskim konkursie „Alfik humanistyczny”, uzyskał w nim dwukrotnie  bardzo dobry wynik.

Piękny umysł idzie w parze ze zdrowym trybem życia , dowodem tego jest sukces w postaci wyróżnienia w ogólnopolskim konkursie wiedzy o zdrowiu „Meditest”. W praktyce ów zdrowy tryb życia jest realizowany w postaci zainteresowań sportowych , które procentują różnymi sukcesami na boisku. Czego się nie dotknie zamienia w złoto lub srebro w rozgrywkach unihokeja i siatkówki .

Na szczególne wyróżnienie zasługuje  jego postawa społeczna. Wśród wielu działań znalazł czas na pracę w samorządzie uczniowskim i wolontariacie.